,,Kto wciska mi kit”- historia lubi się powtarzać

Spoglądając dzisiaj na tablice zbiorową moich znajomych na Fejsie zauważyłam, że jeden z nich wrzucił teledysk…świeżutki jak bułeczki…i wcale mnie to nie zdzwiło, bo ten jegomość,  wrzuca wszystko co nowe i co zyskuje najwięcej wyświetleń w parę chwil  po udostępnieniu. Ten teledysk to efekt współpracy Justyny Steczkowskiej i Bobana Markovicia ,,Kto wciska mi kit”.  I chciałam tradycyjnie  na fejsie,  wrzucić video na ścianę i zabawić się w krytyka, i nagle….

przypomniałam sobie, że prowadzę bloga muzycznego :D

Moje wrażenia dotyczące teledysku:

Okej, siedzę przed komputerem i się krzywie, bo jak tu  napisać coś miłego i konstruktywnego, kiedy piosenka mi się średnio podoba. Dlatego ochłonę, posłucham muzyki np. Balkanopolis i się wyciszę…..

…3…2…1 ochłonęłam:)

Jedynym elementem, który mi nie pasuję w tej piosence jest p. Justyna. Mam ogromny szacunek dla  tej wokalistki i z pewnością mogę powiedzieć o niej Diva. Ma charyzmę, piękny głos, a gdy go wyciąga to aż mi ciarki po plecech idą niczym prąd. Jednak tą piosenkę skasztaniła….zepsuła….zniszczyła- szczególnie  w zwrotkach. Momentami jej nie rozumiem, bo gdy śpiewa, zagłuszają ją trąbki- mimo idealnej dykcji.  Tekst jest nowoczesny…czyli w bardzo prosty i dziecinny sposób opowiada o poważnej sprawie. Nazwałabym go banjaluką…. i nie mam na myśli faktu, że teledysk jest kręcony nie daleko miasta w Bośni ( Banjaluka), tyko bzdurę. Tekst jest bzdurny.  Teledysk….fajny!!  :)  Taki,, Prawy do lewego” szesnaście lat później i w dodatku kolorowy. Obraz jest jakby wyjęty z ,,Obiecaj mi” Kusturicy i ogląda się go bardzo przyjemnie.  Jednakże, najbardziej intryguje mnie dlaczego Marko został pominięty, przecież to duet- ojciec i syn - ,,Boban&Marko Marković”. Z drugiej strony, przystojny Marko pojawia się na teledysku wielokrotnie i to jest ważne.  Dla kontrastu włączyłam sobie ,,Prawy do lewego” i widzę pewną prawidłowość: ,,Kto wciska mi kit” pohula i przestanie,  a przy ,,Prawy do lewego” ludzie będą polewać wódkę na weselach przez kolejne 20 lat…ot taka różnica.  Ale p. Justynę  uwielbiam…..Bobana jeszcze bardziej!Cieszę się, że  Polska pozna na większą skalę Bobana i jego syna, bo to duet wręcz magiczny. Może tak jak Goran Bregović, Boban rozkocha w sobie polską publiczną. Osobiście wole prawdziwych Serbów, a nie jakichś podrabiańców- jak rzecze wieszcz polskiej młodzieży i jedyny król Albanii- Popek.