,,Im bardziej poznajesz świat, tym bardziej kochasz ludzi''

,,Im bardziej poznajesz świat, tym bardziej kochasz ludzi”

Kolejny dzień, który toczy się tak samo i który ma swój bardziej lub mniej stabilny rytm: praca, dom, korepetycje z rosyjskiego i spotkania ze znajomymi. Niby ciągle to samo, ale jednak w tym prostym rytmie jestem ja, która ma w głowie ostatnio bajzel. Robię takie rzeczy i mam takie pomysły, że aż sama się sobie dziwie. Jestem w takim miejscu swojego życia, w którym jest prosta reguła: możesz wszystko, absolutnie wszystko!

Przeżyłam dzisiaj totalną hybrydę sytuacyjną- splot zdarzeń, które mnie utwierdziły w przekonaniu, że trzeba robić kolejne kroki na przód. Najpierw moja korepetytorka powiedziała : CHCESZ MÓWIĆ BIEGLE PO ROSYJSKU? POJEDŹ NA MIESIĄC DO ROSJI

Jej słowa tak mi utkwiły w pamięci, że wracając do domu ( okrężną drogą, bo mi uciekł właściwy autobus) rozmyślałam o tym, że chyba tak zrobię tzn. wykupie wizę turystyczną na 3 miesiące, wezmę paszport, pozbieram pieniądze i wyruszę do Moskwy. A tam? Zobaczymy! Popracuję, pozwiedzam a przede wszystkim nauczę się języka.

Czekając na autobus docelowy do mojego miejsca zamieszkania, natrafiłam na znajomego z którym chodziłam do gimnazjum. Po gimnazjum kontakt się urwał, a ja wiedziałam tylko, że studiuje Serbistykę. Strasznie mu tego zazdrościłam!

Dzisiaj opowiadaliśmy sobie o naszych życiach- jak one wyglądają. On 2 lata mieszkał w Serbii, ostatnie pól roku mieszkał na Islandii, był w Stanach, teraz jedzie do Chorwacji na 3 miesiące i tak mu się toczy. Ja mu opowiadałam o swojej pracy, o rosyjskim, o radiu, o swojej miłości do Bałkanów i marzeniach z tym związanych. I nie mogłam się nadziwić jak on co chwile wykrzywiał:  SUPER!!!!FANTASTYCZNIE!!!! ZAZDROSZCZĘ CI!!!

zazdrościsz mi???? nieeeee, to ja Ci zazdroszczę!

I powiedział dwa ważne zdania, które zrodziły we mnie optymizm i nadzieje :

1. STARAM SIĘ NIE PRZEPIJAĆ PIENIĘDZY, TYLKO ODKŁADAĆ NA PODRÓŻE

bo

2.IM BARDZIEJ POZNAJESZ ŚWIAT, TYM BARDZIEJ KOCHASZ LUDZI

Prawda!!!!!

Także, nic nie dzieje się przez przypadek. Mój pierwszy cel podróżniczy: Łemkowszczyzna :))))

Muzyka na dziś:

img999